Всеукраїнський конкурс «Літературна візитка краю»

Вас вітає літературний сайт-візитка Олександра Копиленка

120 років від дня народження Олександра Копиленка (1900–1958), українського письменника, дитячого письменника, педагога

«Мистецькі шедеври Копиленка про людей і про природу не збліднуть ніколи, навічно залишаться діамантами у скарбниці літератури.»

Харківщина, зокрема красноградська земля, - край багатих літературних та мистецьких традицій. Тут жили і творили І.Цюпа, А.Хижняк, І.Сенченко, Л.Первомайський, В.Щоголів та О.Копиленко, ім’я якого з 1962 року носить Красноградський ліцей №1 ім.О.І.Копиленка.

1 серпня 2020 року виповнилося 120 років з дня народження Олександра Івановича Копиленка - нашого славетного земляка, людини, чудового майстра слова, життєвим кредом якого були слова: «Якщо можеш зробити іншому добро – зроби його, не відкладаючи». Всі красноградці, а особливо учні нашого закладу, який гордо носить ім’я О.І.Копиленка, цікавляться, вивчають та досліджують життя та творчість нашого славного земляка,  читають його твори. А головне, так само, як і Олександр Іванович, палко люблять і оберігають рідну природу. Це чудово, адже саме заради цього брався він до письменницького пера, саме тому ділився своїми спостереженнями, враженнями, віддаючи при цьому і часточку тепла своєї душі, своєї любові до природи, до всього живого.

О.І.Копиленко – один із зачинателів української прози ХХ ст., свого часу він був членом літературних об’єднань “Плуг”, потім “Гарт”, ВАПЛІТЕ, “Пролітфронту”. Письменник-земляк – натхненний співець сучасності, він жив трудовим сьогоденням свого народу. Його твори – це мистецький літопис майже 35 –літньої історії нашої Батьківщини. Спадщина письменника становить понад 100 книжок, найвідомішими з яких є романи “Дуже добре” і “Десятикласники”, “Народжується місто”, “Лейтенанти”, цикл оповідань про природу “Як вони поживають” та оповідання для дітей “Сеньчині пригоди”. Довго не могли знайти свого читача повість “Буйний хміль” і роман “Визволення”, по яких свого часу критика відкрила нищівний вогонь, і тому твори знову з’явилися на книжкових полицях лише у 1990 році.

Глибоко усвідомлюючи постійну потребу великої і невтомної роботи по вихованню підростаючого покоління, розуміючи, що вдача людини формується в дитинстві, О.І.Копиленко приділяв велику увагу саме літературі для дітей. Тому й ми, учителі-словесники Красноградського ліцею №1 імені О.І.Копиленка м. Краснограда, на уроках літератури рідного краю починаємо знайомство із творчістю письменника-земляка саме із збірок “Сеньчині пригоди” та “Як вони поживають”.